Superwizja

superwizja dla psychologa / psychoterapeuty

Czym jest superwizja?

Jest rodzajem szkolenia psychoterapeuty. Zwykle polega na regularnych spotkaniach z superwizorem – doświadczonym psychoterapeutą, który pomaga terapeucie z mniejszym stażem klinicznym wspierając jego rozwój zawodowy. Wsparcie polega na analizie pracy terapeuty, uczeniu się dobierania jak najlepszych sposobów pracy dla poszczególnych pacjentów, wzbogacaniu umiejętności superwizanta (terapeuty podlegającego superwizji). Rozpoczynając spotkania superwizyjne superwizor wspólnie z superwizantem ustalają cele spotkań. Koncentrują się one głównie wokół szeroko pojętego dobra pacjenta i rozwoju kompetencji zawodowych terapeuty.

Superwizja jest nieodłącznym elementem procesu uczenia się psychoterapeuty, który ma obowiązek uczestniczyć w niej regularnie. Jest to bezpieczna przestrzeń, w której terapeuta ma szansę z uważnością i refleksyjnością przyglądać się swojej pracy z pacjentem.

Superwizja indywidualna

Superwizja indywidualna – spotkania terapeuty z superwizorem. Zalecamy by spotkania odbywały się na żywo, a w uzasadnionych przypadkach dopuszczamy możliwość by superwizja odbywała się w trybie online. Najlepsze efekty przynosi regularna, np. 2 – 4 razy w miesiącu superwizja. Możliwe są również pojedyncze spotkania w miarę potrzeb. Superwizji mogą podlegać zarówno procesy indywidualne jak i grupowe.

Superwizja grupy

Superwizja grupy (zespołu) – spotkania grupy specjalistów, zespołu współpracującego ze sobą w ramach jednego ośrodka z superwizorem. Każdy zespół obciążony intensywnością pracy z ludźmi może skorzystać z przyglądania się swoim sposobom pracy, reakcjom oraz sposobom budowania relacji z otoczeniem. Zalecamy by spotkania odbywały się na żywo, a w uzasadnionych przypadkach dopuszczamy możliwość by superwizja odbywała się w trybie online. Najlepsze efekty przynosi regularna superwizja. Możliwe są również pojedyncze spotkania w miarę potrzeb. Superwizji mogą podlegać zarówno procesy indywidualne jak i grupowe.

Cena i miejsce superwizji

Cena superwizji zależy od stopnia wyszkolenia superwizora oraz jego doświadczenia.

Miejsce superwizji: Centrum Psyche, ul. Sobieskiego 3c w Skierniewicach lub online.

Skontaktuj się z nami

Nasza misja i cele

Niesienie najlepszej z możliwych pomocy.

Wykorzystywanie aktualnej wiedzy i badań.

Dostarczanie sprawdzonych i skutecznych usług psychoterapii, pomocy lekarskiej, porad psychologicznych, wykładów, szkoleń i psychoedukacji.

REKOMENDUJĄ NAS

Umów Wizytę

Łódź Warszawa Grodzisk Mazowiecki Grójec Kutno Łowicz Pruszków Rawa Mazowiecka Sochaczew Tarczyn Żyrardów