Pytania

najczęściej zadawane pytania

Poniżej zamieszczamy najczęściej zadawane pytania przez naszych pacjentów. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi zachęcamy do bezpośredniego kontaktu:

kontakt@centrum-psyche.pl
+48 602 42 55 33

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Prowadzimy terapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży w nurcie psychodynamicznym, poznawczo-behawioralnym (CBT) i terapii schematów. Metody te mają udowodnioną naukowo skuteczność w leczeniu wielu zaburzeń psychicznych oraz psychosomatycznych. Oferujemy także terapię par i wsparcie rodzicielskie, które w naszym ośrodku są nie tylko ofertą dla dorosłych, ale często są nieodzowną częścią procesu leczenia w sytuacji pomagania młodzieży. Inną proponowaną w naszym ośrodku formą leczenia jest psychoterapia grupowa, która jest szczególnie skuteczna w pracy nad trudnościami w poznawaniu nowych osób i podtrzymywaniu bliskich, satysfakcjonujących relacji z innymi. Nasi terapeuci chętnie omówią, która terapia będzie odpowiednia dla Twoich potrzeb i udzielą dalszych informacji. Więcej o naszej ofercie przeczytasz w USŁUGACH.

Nasze sesje terapii trwają 50 minut. Pierwszą konsultację umówisz online w sekcji Umów wizytę lub przez telefon. Kolejne spotkania odbywają się zazwyczaj co tydzień, w ustalonym dniu i godzinie, ponieważ stałość i przewidywalność są ważnymi czynnikami wspierającymi powodzenie procesu leczenia. Jeśli sytuacja życiowa lub zawodowa pacjentów uniemożliwia ustalenie stałego terminu, nasi terapeuci współpracują z pacjentami, aby ustalić regularne terminy sesji w możliwych dla nich terminach. Psychoterapeuta podczas ustalania czasu trwania terapii informuje pacjenta także o wysokości honorarium i formie płatności oraz o sposobie odwoływania sesji.

W przypadku psychoterapii indywidualnej proces leczenia zależy od potrzeb i celów pacjenta, zwykle obejmuje od kilkunastu do kilkudziesięciu regularnych cotygodniowych sesji. W uzasadnionych przypadkach może też trwać kilka lat. Terapia jest procesem współpracy i jej powodzenie zależy od wielu czynników, dlatego nie można z góry zagwarantować pozytywnych wyników, mimo tego, że nasze metody pracy mają naukowo potwierdzoną skuteczność. Zdecydowanie jednak zapewniamy, że przy współpracy i zaangażowaniu pacjentów i terapeutów szanse powodzenia leczenia są bardzo wysokie.

Tak, wszyscy nasi terapeuci posiadają odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty, a także mają doświadczenie w pracy z pacjentami z różnymi potrzebami i wyzwaniami związanymi z ich zdrowiem psychicznym.

W Centrum Psyche oferujemy pacjentom dostęp do różnorodnych specjalizacji i kwalifikacji. Nasi specjaliści mają doświadczenie w pracy z różnymi grupami wiekowymi i osobami o różnych potrzebach terapeutycznych. Pracujemy z młodzieżą i dorosłymi, a także z pacjentami z różnymi wyzwaniami, takimi jak uciążliwe objawy, również psychosomatyczne, choroby psychiczne, uzależnienia lub problemy związane z relacjami. O umiejętnościach i doświadczeniu każdego specjalisty przeczytasz w sekcji Nasz zespół.

W Centrum Psyche bardzo dbamy o prywatność naszych klientów i stosujemy najwyższe standardy ochrony danych oraz ściśle i bezkompromisowo przestrzegamy zasad poufności. Nasze praktyki są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi ochrony prywatności i danych osobowych. O polityce prywatności Centrum Psyche przeczytasz tutaj.

W sytuacjach, kiedy praca terapeutyczna stacjonarna nie jest możliwa, oferujemy sesje terapeutyczne także online, aby umożliwić naszym pacjentom otrzymanie pomocy. Wykorzystujemy dostępne technologie pracy zdalnej w terapii online z osobami, które nie mogą przyjść do nas osobiście.

Nasze ceny zależą od rodzaju terapii i stopnia certyfikacji zawodowej specjalisty. Dokładne informacje na temat cen i form płatności są dostępne na naszej stronie w sekcji Cennik. Płatności możesz dokonać online za pośrednictwem naszej strony w sekcji Płatności, gotówką w naszym ośrodku Centrum Psyche lub przelewem. W przypadku płatności online przez naszą stronę lub przelewem musi być ona dokonana przed każdą wizytą. Odwołania są bezpłatne do dwóch dni roboczych przed umówionym terminem.

Każdy pacjent może wybrać swojego terapeutę, z którym chce pracować lub poprosić nas o sugestię w zależności od swoich potrzeb i preferencji. Jeśli zdecydujesz się na pracę z naszymi specjalistami, będziemy mogli przypisać Ci terapeutę, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. Staramy się o jak największą dostępność terminów u wszystkich naszych specjalistów, jednak każde ograniczenie czasowe lub dodatkowe preferencje osobiste pacjentów naturalnie zawężają wybór terminów i mogą wiązać się z wydłużeniem czasu oczekiwania na stały termin terapii u wybranej osoby.

Nasza misja i cele

Niesienie najlepszej z możliwych pomocy.

Wykorzystywanie aktualnej wiedzy i badań.

Dostarczanie sprawdzonych i skutecznych usług psychoterapii, pomocy lekarskiej, porad psychologicznych, wykładów, szkoleń i psychoedukacji.

REKOMENDUJĄ NAS

Umów Wizytę

Łódź Warszawa Grodzisk Mazowiecki Grójec Kutno Łowicz Pruszków Rawa Mazowiecka Sochaczew Tarczyn Żyrardów