Psychoterapia online

Psychoterapia online z wideokomunikatorem

Czym jest psychoterapia online?

Psychoterapia online to forma psychoterapii prowadzona za pomocą wideokomunikatora. Taka forma terapii również odbywa się w postaci regularnych, z reguły cotygodniowych spotkań, podczas których nawiązuje się bezpieczna relacja z terapeutą, służąca współpracy i zajmowaniu się ustalonymi celami. Wymaga ona  zastosowania dodatkowych zaleceń dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa spotkań online.

Dla kogo jest przeznaczona psychoterapia online?

Jest ona proponowana pacjentom, którzy z ważnych powodów nie są w stanie skorzystać z terapii w postaci spotkań bezpośrednich, na przykład kiedy przebywają zagranicą, nie mają dostępnych specjalistów w swojej bliskiej okolicy lub doświadczają innych poważnych ograniczeń i nie mogą skorzystać z pracy i kontaktu z terapeutą „na żywo”.

Przebieg i cel psychoterapii online w CP

Podobnie jak w psychoterapii stacjonarnej, pierwszym krokiem do terapii online jest konsultacja psychoterapeutyczna. Po konsultacji pacjent może zostać skierowany na terapię indywidualną online do konkretnego specjalisty. Wspólnie z terapeutą prowadzącym ustala cele i czas trwania terapii online, podobnie jak w psychoterapii indywidualnej stacjonarnej. 

Poza regularnymi spotkaniami online ustala się także – w zależności od sytuacji pacjenta – możliwości odbywania spotkań na żywo (na przykład podczas wizyt pacjentów zagranicznych w kraju). Najkorzystniejsze dla procesu terapii online jest możliwość odbycia wstępnej konsultacji na żywo oraz ustalenia regularnych spotkań na żywo (na przykład raz na miesiąc/ raz na dwa miesiące/raz na trzy miesiące). Jeśli nie jest to możliwe, a terapia jest potrzebna, proces terapeutyczny może przebiegać całkowicie online.

Liczba spotkań

Sesje terapeutyczne trwają 50 min. Procesy terapeutyczne online są oferowane w terapii krótkoterminowej, czyli są ograniczone w czasie (od kilkunastu do kilkudziesięciu sesji). Sesje odbywają się zwykle raz w tygodniu.

Cena i miejsce psychoterapii online

  • Cena: od 180 zł do 250 zł
  • Miejsce konsultacji: Online / z możliwością spotkań stacjonarnych co jakiś czas w Skierniewicach

Gwarantujemy

Wszystkim naszym pacjentom gwarantujemy pełną poufność i dyskrecję.

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne

Zarezerwuj wizytę

Nasza misja i cele

Niesienie najlepszej z możliwych pomocy.

Wykorzystywanie aktualnej wiedzy i badań.

Dostarczanie sprawdzonych i skutecznych usług psychoterapii, pomocy lekarskiej, porad psychologicznych, wykładów, szkoleń i psychoedukacji.

REKOMENDUJĄ NAS

Umów Wizytę

Łódź Warszawa Grodzisk Mazowiecki Grójec Kutno Łowicz Pruszków Rawa Mazowiecka Sochaczew Tarczyn Żyrardów