Psychoterapia indywidualna u stażysty

Psychoterapia indywidualna u stażysty

Czym jest psychoterapia indywidualna u stażysty?

Psychoterapia to pomaganie za pomocą rozmowy, w postaci regularnych, z reguły cotygodniowych spotkań, podczas których nawiązuje się bezpieczna relacja z terapeutą, służąca współpracy i zajmowaniu się ustalonymi celami.  Istnieją różne nurty psychoterapii, czyli różne modele pracy, mają one jednak współcześnie wiele wspólnych założeń, dzięki wiedzy o funkcjonowaniu psychiki i skutecznych sposobach pomocy. Psychoterapeuta stażysta jest osobą w trakcie akredytowanego szkolenia i odbywa staż zawodowy w naszym ośrodku, prowadząc jedynie procesy terapii krótkoterminowej niskopłatnej.

Dla kogo jest przeznaczona psychoterapia indywidualna u stażysty?

Psychoterapia indywidualna u stażysty to proces krótkoterminowego leczenia dla osób młodzieży i osób dorosłych które cierpią wskutek uciążliwych objawów (zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, myśli obsesyjne itp.) lub mają problemy w relacjach osobistych lub zawodowych/szkolnych. Jest to proces niskopłatny.

Przebieg i cel psychoterapii indywidualnej u stażysty

Po konsultacji psychoterapeutycznej pacjent skierowany na terapię indywidualną do konkretnego specjalisty ustala wspólnie z terapeutą prowadzącym cele i czas trwania terapii. W różnych nurtach terapeutycznym wspólne jest założenie, że drogą do zdrowia psychicznego jest bycie bardziej świadomym siebie, swoich różnych, często sprzecznych uczuć i przekonań oraz uzyskanie zdolności do pełnego przeżywania, pomieszczania i regulacji uczuć (zamiast tłumienia, odreagowywania czy „wybuchania”). Praca terapeutyczna buduje te umiejętności, jednocześnie skupiając się na konkretnych celach indywidualnych pacjenta.

Dzięki temu pacjenci mogą dokonywać lepszych, świadomych wyborów, angażować się w pożądane dla nich działania, wprowadzać potrzebne zmiany. W szczególności zaś nawiązywać i utrzymywać lepsze, bardziej satysfakcjonujące relacje z ludźmi.

Liczba spotkań

Sesje terapeutyczne trwają 50min. Procesy terapeutyczne w terapii krótkoterminowej u psychoterapeuty stażysty są ograniczone w czasie (od kilkunastu do kilkudziesięciu sesji). Sesje odbywają się zwykle raz w tygodniu.

Cena i miejsce psychoterapii indywidualnej u stażysty

  • Cena: 140 zł
  • Miejsce konsultacji: Skierniewice / Online

Gwarantujemy

Wszystkim naszym pacjentom gwarantujemy pełną poufność i dyskrecję.

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne

Zarezerwuj wizytę

Nasza misja i cele

Niesienie najlepszej z możliwych pomocy.

Wykorzystywanie aktualnej wiedzy i badań.

Dostarczanie sprawdzonych i skutecznych usług psychoterapii, pomocy lekarskiej, porad psychologicznych, wykładów, szkoleń i psychoedukacji.

REKOMENDUJĄ NAS

Umów Wizytę

Łódź Warszawa Grodzisk Mazowiecki Grójec Kutno Łowicz Pruszków Rawa Mazowiecka Sochaczew Tarczyn Żyrardów