Psychoterapia grupowa

Psychoterapia grupowa

Czym jest psychoterapia grupowa?

To forma psychoterapii oparta na założeniu, że trudnościami w relacjach najefektywniej można zająć się właśnie w takim środowisku terapeutycznym, gdzie relacji jest dużo naraz, a jednocześnie gdzie są ustalone zasady bezpieczeństwa i współpracy terapeutycznej.

Dla kogo jest przeznaczona psychoterapia grupowa?

Psychoterapia grupowa to dobra forma pracy dla tych, którzy mają trudnością w poznawaniu nowych osób i podtrzymywaniu bliskich, satysfakcjonujących i ważnych relacji z innymi lub stale popadają w relacyjne kryzysy i „odtwarzają” w bliskich relacjach niekorzystne schematy. Odtworzenie w grupie swoich trudności relacyjnych to nieunikniony etap terapii grupowej – „znów poczuję się jak w życiu”, ale tylko i właśnie dzięki temu będę mógł/mogła zacząć sobie efektywnie pomagać. Trudności będą w grupie przeżywane, ale także poddawane refleksji i rozumieniu, a dzięki temu będzie możliwa zmiana. 

Przebieg i cel psychoterapii grupowej w CP

Po konsultacji psychoterapeutycznej pacjent skierowany na terapię grupową odbywa konsultacje do grupy przygotowujące do udziału w grupie, które obejmują ustalanie celów terapeutycznych pacjenta oraz zapoznanie z zasadami pracy grupowej. Przed rozpoczęciem terapii grupowej podpisywana jest umowa określająca warunki współpracy.

W grupie terapeutycznej sesje polegają na swobodnej interakcji z innymi, ale też pacjenci są zachęcani do zatrzymania na przeżywaniu uczuć i ich rozumieniu oraz do ich wyrażania w relacjach z grupą. Z czasem zwiększa to u uczestników grupy zdolność do pełnego przeżywania, pomieszczania i regulacji uczuć w relacjach (zamiast tłumienia, odreagowywania czy „wybuchania”). Praca terapeutyczna buduje te umiejętności, jednocześnie skupiając się na konkretnych celach indywidualnych pacjentów.

Liczba spotkań

Sesje terapii grupowej trwają 120 min i odbywają się co tydzień, z ewentualnymi przerwami zaplanowanymi w harmonogramie pracy grupy.  Aktualne grupy w CENTRUM PSYCHE mają charakter półotwarty, dołączenie do grup możliwe jest od września 2023 lub stycznia 2024, po wcześniejszych konsultacjach do grupy i przygotowaniu do udziału w grupie.

Cena i miejsce terapii grupowej

  • Cena: terapia grupowa – 625 zł /msc; konsultacja do grupy: 180 zł/50 min.
  • Miejsce: Skierniewice / Online

Gwarantujemy

Wszystkim naszym pacjentom gwarantujemy pełną poufność i dyskrecję.

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne

Zarezerwuj wizytę

Nasza misja i cele

Niesienie najlepszej z możliwych pomocy.

Wykorzystywanie aktualnej wiedzy i badań.

Dostarczanie sprawdzonych i skutecznych usług psychoterapii, pomocy lekarskiej, porad psychologicznych, wykładów, szkoleń i psychoedukacji.

REKOMENDUJĄ NAS

Umów Wizytę

Łódź Warszawa Grodzisk Mazowiecki Grójec Kutno Łowicz Pruszków Rawa Mazowiecka Sochaczew Tarczyn Żyrardów