ZAPISY TELEFONICZNE: 602 42 55 33

ZAPISY EMAIL: kontakt@centrum-psyche.pl

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, które zbierają informacje mogące stanowić dane osobowe. Więcej informacji o ochronie danych osobowych i Twoich prawach znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Psychoterapia grupowa

 

GRUPA TERAPEUTYCZNA DLA OSÓB DOROSŁYCH

z doświadczeniem terapeutycznym

TRWA NABÓR!!!

 

Trwa nabór do grupy terapeutycznej dla osób dorosłych, które mają już doświadczenie pracy własnej i pragną pogłębiać rozumienie siebie w leczącym środowisku grupy terapeutycznej. Terapia grupowa ma długą, udokumentowaną przeszłość jako bardzo skuteczna forma pomocy psychologicznej. Jest szczególnie polecana dla osób z trudnością w poznawaniu nowych osób i podtrzymywaniu bliskich, satysfakcjonujących i ważnych relacji z innymi oraz dla tych, którzy w bliskich relacjach stale "odtwarzają"  niekorzystne schematy, popadają w relacyjne kryzysy. 

Trudnościami w relacjach najefektywniej można zająć się właśnie w grupie terapeutycznej – ponieważ są one widoczne i odczuwalne w relacjach z uczestnikami, z całą grupą i z prowadzącymi psychoterapeutami. Jest to nieunikniony etap terapii grupowej – „znów poczuję się jak w życiu”, ale tylko i właśnie dzięki temu będę mógł/mogła zacząć sobie efektywnie pomagać. Trudności będę w grupie przeżywane, ale także poddawane refleksji i rozumieniu, a dzięki temu będzie możliwa zmiana. 

Grupa odbywać się będzie co tydzień we wtorki w godzinach 18:15 – 20:15 w Centrum Psyche w Skierniewicach. Planowany czas trwania grupy – październik/listopad 2021r. - czerwiec 2022r., z możliwością kontynuacji po przerwie wakacyjnej.
Udział w grupie poprzedzony będzie co najmniej jedną konsultacją. Grupa prowadzona będzie przez doświadczone, certyfikowane psychoterapeutki Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Agnieszkę Ancerowicz i Joannę Romaniuk w podejściu psychodynamicznym. Grupa będzie objęta zasadami pracy gwarantującymi bezpieczeństwo uczestników, w tym zasadą dyskrecji i poufności. W grupie nie będą mogły uczestniczyć wspólnie osoby, które znają się z życia codziennego.
Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel 602 42 55 33 i 795 507 729 - można się zgłaszać także mailowo na adres kontakt@centrum-psyche.pl.
Koszt konsultacji – 140 zł
Miesięczny koszt udziału w grupie wynosi 465 złotych.
 

GRUPA TERAPEUTYCZNA DLA OSÓB DOROSŁYCH

Z PROBLEMEM UZALEŻNIENIA

 

Zapraszamy do konsultacji do grupy terapeutycznej dla osób dorosłych zmagających się z problemem uzależnienia od substancji lub czynności. Najnowsze badania naukowe dowodzą, że u źródeł uzależnienia leżą kłopoty emocjonalne – sięgamy po używkę, nałogowe zachowanie, kiedy nie mamy innych sposobów radzenia sobie z emocjami. W grupie wspólnie z innymi można uczyć się rozpoznawania własnych uczuć i potrzeb i zdrowego radzenia sobie z nimi, dbania o siebie w nowy sposób. To właśnie dzięki temu rezygnacja z uzależniającej substancji czy czynności staje się możliwa.
Grupa odbywać się będzie co tydzień w poniedziałki w godzinach 18:00 – 20:00 w Centrum Psyche w Skierniewicach. Termin rozpoczęcia zostanie ogłoszony po zebraniu się pełnego składu grupy. Udział w grupie poprzedzony będzie co najmniej jedną konsultacją. Grupa prowadzona będzie przez doświadczoną, certyfikowaną psychoterapeutkę Joannę Romaniuk w podejściu psychodynamicznym i terapeutę uzależnień i psychoterapeutę systemowego w szkoleniu Roberta Krawczyka. Grupa będzie objęta zasadami pracy gwarantującymi bezpieczeństwo uczestników, w tym zasadą dyskrecji i poufności. W grupie nie będą mogły uczestniczyć wspólnie osoby, które znają się z życia codziennego.
Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel 795 507 729 oraz 602 42 55 33
Koszt konsultacji – 140 zł
Miesięczny koszt udziału w grupie wynosi 465 złotych.
 

WIĘCEJ O GRUPACH TERAPEUTYCZNYCH:

 

Grupa terapeutyczna sprzyja uczeniu się przez doświadczenie, poznawaniu siebie, innych ludzi i naszych związków z nimi. Daje możliwość poznawania nawykowych sposobów myślenia, przeżywania, zachowania, a także wynikających z nich konsekwencji. Daje też możliwość ćwiczenia nowych sposobów – w bezpiecznym środowisku i doświadczania zmiany.

Nieuniknionym efektem psychoterapii grupowej dla zaangażowanego uczestnika są takie zmiany w zachowaniu, myśleniu i przeżywaniu, które pozwalają na budowanie bardziej satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi.

 

Psychoterapia grupowa polecana jest szczególnie dla osób, które:

 • doświadczają trudności w stworzeniu i utrzymaniu intymnego lub przyjacielskiego związku;

 • są nadmiernie wycofane, nieśmiałe, osamotnione

 • nie rozumieją zachowań, reakcji i uczuć innych ludzi, swoich bliskich;

 • Ale także dla tych, którzy:

 • są nadmiernie impulsywni

 • unikają konfrontacji, boją się rywalizacji

 • mają problemy w wyrażaniu/doświadczaniu uczuć;

 • boją się bliskości;

 • nie potrafią się cieszyć, bawić, być spontanicznymi;

 • myślą o sobie, że są nudni, nieatrakcyjni;

 • nie realizują się w życiu zawodowym;

 • doświadczają pustki / mają  poczucie braku sensu życia;

 • odczuwają dużo napięcia i niepokoju.

 

Rola terapeuty

Terapeuta ustala granice i zasady pracy grupowej. Jest strażnikiem dobrego, bezpiecznego środowiska do zmiany – takiego, w którym możliwe będzie bezpieczne doświadczanie, rozumienie i wyrażanie uczuć,potrzeb. Zachęca uczestników do zajmowania się trudnymi obszarami życia. Modeluje i wspiera odpowiedzialność i podejmowanie ryzyka, szczerość, akceptację. Obserwuje i wyjaśnia procesy zachodzące w grupie.

 

Bardzo ważne jest profesjonalne przygotowanie terapeuty do prowadzenia grupy. W Centrum Psyche grupę terapeutyczną prowadzą doświadczeni psychoterapeuci.