ZAPISY TELEFONICZNE: 602 42 55 33

ZAPISY EMAIL: kontakt@centrum-psyche.pl

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, które zbierają informacje mogące stanowić dane osobowe. Więcej informacji o ochronie danych osobowych i Twoich prawach znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Psychoterapia grupowa

 

NOWA GRUPA TERAPEUTYCZNA DLA OSÓB DOROSŁYCH

ROZPOCZYNAMY NABÓR!!!

 

Rozpoczynamy nabór do nowej grupy terapeutycznej dla osób dorosłych. Zapraszamy do grupowej pracy terapeutycznej osoby, które mają trudnością w poznawaniu nowych osób i podtrzymywaniu bliskich, satysfakcjonujących i ważnych relacji z innymi lub stale popadają w relacyjne kryzysy i "odtwarzają" w bliskich relacjach niekorzystne schematy.

Psychoterapia grupowa polecana jest szczególnie dla osób, które:

 • pragną zrozumieć swoje trudności w stworzeniu i utrzymaniu intymnego lub przyjacielskiego związku;

 • chcą lepiej zrozumieć zachowania, reakcje i uczuci innych ludzi, swoich bliskich;

 • chcą uczyć się asertywnego wyrażania uczuć  i potrzeb
 • są nadmiernie wycofane, nieśmiałe, osamotnione, unikają konfrontacji, boją się rywalizacji

 • są nadmiernie impulsywne

 • chciałyby przeżywać bez lęku więcej bliskości z innymi ludźmi, być spontanicznymi, cieszyć się, bawić;

 • chciałyby realizować realistyczną samoocenę i lepiej wykorzystywać swój potencjał w życiu zawodowym;
 • doświadczają pustki / mają  poczucie braku sensu życia;

 • odczuwają dużo napięcia i niepokoju.

 Trudnościami w relacjach najefektywniej można zająć się właśnie w grupie terapeutycznej – ponieważ są one widoczne i odczuwalne w relacjach z uczestnikami, z całą grupą i z prowadzącymi psychoterapeutami. Jest to nieunikniony etap terapii grupowej – „znów poczuję się jak w życiu”, ale tylko i właśnie dzięki temu będę mógł/mogła zacząć sobie efektywnie pomagać. Trudności będę w grupie przeżywane, ale także poddawane refleksji i rozumieniu, a dzięki temu będzie możliwa zmiana. 

Grupa odbywać się będzie co tydzień we wtorki w godzinach 18:15 – 20:15 w Centrum Psyche w Skierniewicach.
Czas trwania grupy: 13 września 2022r. - 20 czerwca 2023r., z możliwością kontynuacji po przerwie wakacyjnej.
Udział w grupie poprzedzony będzie co najmniej jedną konsultacją. Grupa prowadzona będzie przez doświadczone psychoterapeutki:
- Joannę Romaniuk, psychoterapeutkę z certyfikatem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego
- Agnieszkę Ancerowicz, psychoterapeutkę z certyfikatem Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii.
Grupa będzie objęta zasadami pracy gwarantującymi bezpieczeństwo uczestników, w tym zasadą dyskrecji i poufności. W grupie nie będą mogły uczestniczyć wspólnie osoby, które znają się z życia codziennego.
Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel 602 42 55 33 i 795 507 729 - można się zgłaszać także mailowo na adres kontakt@centrum-psyche.pl.
Koszt konsultacji – 160 zł
Miesięczny koszt udziału w grupie wynosi 525 złotych.
 

GRUPA TERAPEUTYCZNA DLA OSÓB DOROSŁYCH

Z PROBLEMEM UZALEŻNIENIA

 

Zapraszamy do konsultacji do grupy terapeutycznej dla osób dorosłych zmagających się z problemem uzależnienia od substancji lub czynności. Najnowsze badania naukowe dowodzą, że u źródeł uzależnienia leżą kłopoty emocjonalne – sięgamy po używkę, nałogowe zachowanie, kiedy nie mamy innych sposobów radzenia sobie z emocjami. W grupie wspólnie z innymi można uczyć się rozpoznawania własnych uczuć i potrzeb i zdrowego radzenia sobie z nimi, dbania o siebie w nowy sposób. To właśnie dzięki temu rezygnacja z uzależniającej substancji czy czynności staje się możliwa.
Grupa odbywać się będzie co tydzień w poniedziałki w godzinach 18:00 – 20:00 w Centrum Psyche w Skierniewicach. Termin rozpoczęcia zostanie ogłoszony po zebraniu się pełnego składu grupy. Udział w grupie poprzedzony będzie co najmniej jedną konsultacją. Grupa prowadzona będzie przez doświadczoną, certyfikowaną psychoterapeutkę Joannę Romaniuk w podejściu psychodynamicznym i terapeutę uzależnień i psychoterapeutę systemowego w szkoleniu Roberta Krawczyka. Grupa będzie objęta zasadami pracy gwarantującymi bezpieczeństwo uczestników, w tym zasadą dyskrecji i poufności. W grupie nie będą mogły uczestniczyć wspólnie osoby, które znają się z życia codziennego.
Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel 795 507 729 oraz 602 42 55 33
Koszt konsultacji – 160 zł
Miesięczny koszt udziału w grupie wynosi około 550 złotych.
 

WIĘCEJ O GRUPACH TERAPEUTYCZNYCH:

 

Grupa terapeutyczna sprzyja uczeniu się przez doświadczenie, poznawaniu siebie, innych ludzi i naszych związków z nimi. Daje możliwość poznawania nawykowych sposobów myślenia, przeżywania, zachowania, a także wynikających z nich konsekwencji. Daje też możliwość ćwiczenia nowych sposobów – w bezpiecznym środowisku i doświadczania zmiany.

Nieuniknionym efektem psychoterapii grupowej dla zaangażowanego uczestnika są takie zmiany w zachowaniu, myśleniu i przeżywaniu, które pozwalają na budowanie bardziej satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi.

 

Psychoterapia grupowa polecana jest szczególnie dla osób, które:

 • doświadczają trudności w stworzeniu i utrzymaniu intymnego lub przyjacielskiego związku;

 • są nadmiernie wycofane, nieśmiałe, osamotnione

 • nie rozumieją zachowań, reakcji i uczuć innych ludzi, swoich bliskich;

 • Ale także dla tych, którzy:

 • są nadmiernie impulsywni

 • unikają konfrontacji, boją się rywalizacji

 • mają problemy w wyrażaniu/doświadczaniu uczuć;

 • boją się bliskości;

 • nie potrafią się cieszyć, bawić, być spontanicznymi;

 • myślą o sobie, że są nudni, nieatrakcyjni;

 • nie realizują się w życiu zawodowym;

 • doświadczają pustki / mają  poczucie braku sensu życia;

 • odczuwają dużo napięcia i niepokoju.

 

Rola terapeuty

Terapeuta ustala granice i zasady pracy grupowej. Jest strażnikiem dobrego, bezpiecznego środowiska do zmiany – takiego, w którym możliwe będzie bezpieczne doświadczanie, rozumienie i wyrażanie uczuć,potrzeb. Zachęca uczestników do zajmowania się trudnymi obszarami życia. Modeluje i wspiera odpowiedzialność i podejmowanie ryzyka, szczerość, akceptację. Obserwuje i wyjaśnia procesy zachodzące w grupie.

 

Bardzo ważne jest profesjonalne przygotowanie terapeuty do prowadzenia grupy. W Centrum Psyche grupę terapeutyczną prowadzą doświadczeni psychoterapeuci.