Psychoterapia

Psychoterapia to pomaganie za pomocą rozmowy. Celem jest rozwiązywanie problemów o podłożu psychicznym. Narzędziami są wiedza terapeuty oparta na konkretnym modelu funkcjonowania ludzkiej psychiki oraz, co nie mniej ważne, autentyczna relacja pacjenta z psychoterapeutą i obustronne zaangażowanie w proces terapii. Istnieją różne rodzaje psychoterapii, ponieważ rozwinęły się różne modele, czyli sposoby rozumienia psychiki człowieka - tego, jak się ona rozwija, jak funkcjonuje i co może jej rozwój hamować czy zniekształcać, przynosząc cierpienie.

 

(Informacje o psychoterapii przez Zoom/Skype na dole strony)

 

Nasz zespół składa się ze specjalistów pracujących w różnych nurtach terapeutycznych. Zanim rozpocznie się właściwa terapia, odbywa się konsultacja z psychoterapeutą. Podczas konsultacji terapeuta zapoznaje się z sytuacją pacjenta i na tej podstawie proponuje najlepiej dostosowaną do jego potrzeb i możliwości formę pomocy.

 

W przypadku psychoterapii indywidualnej spotkania odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu. Proces psychoterapii obejmuje od kilkunastu do kilkudziesięciu takich regularnych cotygodniowych sesji, w uzasadnionych przypadkach może też trwać kilka lat. Psychoterapeuta podczas ustalania czasu trwania terapii informuje pacjenta także o wysokości honorarium i formie płatności oraz o sposobie odwoływania sesji.

 

Jednym z nurtów, w jakim pracujemy jest psychoterapia psychodynamiczna. Wokół niej narosło być może najwięcej "mitów", dlatego zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi założeniami pracy psychodynamicznej:

 

Czerpiąc z psychoanalitycznej genezy, psychoterapia psychodynamiczna zakłada, że człowiekiem kierują wewnętrzne siły, które mogą sobie wzajemnie „przeszkadzać”, być w tzw. konflikcie, np. kiedy jednocześnie bardzo czegoś pragniemy ale i boimy się tego. Funkcjonowanie człowieka to wypadkowa tych sił. Nie jesteśmy jednak w pełni świadomi tego, co nami kieruje. Osiągnięcie za pomocą terapii wglądu w to, co nieświadome, pomaga. Kiedy stajemy się bardziej świadomi siebie, swoich różnych, często sprzecznych uczuć – możemy dokonywać lepszych, świadomych życiowych wyborów, lepiej żyć – w szczególności zaś nawiązywać i utrzymywać lepsze, bardziej satysfakcjonujące relacje z ludźmi. Potrzeba relacji jest jedną z naszych najważniejszych potrzeb, a to, jak je budujemy ma związek z naszymi wczesnymi doświadczeniami w pierwszych relacjach z ważnymi osobami. Psychoterapia daje możliwość badania i rozumienia wpływu tych wczesnych, wzorcowych relacji na nasze obecne związki, a dzięki temu także, a właściwie przede wszystkim – daje możliwość uwolnienia się od tego wpływu wtedy, kiedy jest on źródłem cierpienia.

 

 

Uwaga! Istnieje możliwość uczestniczenia w psychoterapii w kontakcie przez Zoom/Skype. Szczegółowe warunki określa terapeuta - zainteresowanych zapraszamy do wstępnej rozmowy telefonicznej (602 42 55 33).

 

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, które zbierają informacje mogące stanowić dane osobowe. Więcej informacji o ochronie danych osobowych i Twoich prawach znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

ZAPISY TELEFONICZNE: 602 42 55 33

ZAPISY EMAIL: kontakt@centrum-psyche.pl