Ośrodek Centrum Psyche

O naszym ośrodku centrum psyche

Wartości i misja

„Naszą misją jest nieść najlepszą z możliwych, zgodną z aktualnym stanem wiedzy i badań, najlepszej jakości pomoc psychologiczną poprzez różnego rodzaju oddziaływania: psychoterapię indywidualną i grupową, pomoc lekarską, warsztaty psychologiczne, poradnictwo, wykłady, szkolenia, psychoedukację oraz publikacje”.

O naszym ośrodku

W Centrum Psyche tworzymy zespół specjalistów z dziedziny zdrowia psychicznego i rozwoju osobistego, łączą  nas standardy etyczne i ​dbałość o najwyższą jakość naszej pracy oraz odpowiednie wyszkolenie zawodowe, które zapewnia profesjonalny poziom oferowanego przez nas leczenia i zajęć rozwojowych. W psychoterapii pracujemy zgodnie z Kodeksem Zasad Etycznych Psychoterapeuty, utrzymujemy najwyższe standardy zawodowe i etyczne poddając swoją pracę regularnej superwizji u doświadczonych superwizorów. 

Współne wartości

Nasze wspólne wartości to między innymi dbałość o bezpieczeństwo, uczciwość, rzetelność, skuteczność, kompetencja, odpowiedzialność (także zespołowa), dyskrecja, szacunek, empatia. 

Jesteśmy miejscem, gdzie nasi pacjenci mogą bezpiecznie i poufnie pracować nad problemami, które negatywnie wpływają na ich życie. Pracujemy z pacjentami z różnych grup społecznych i etnicznych.

Każdy z terapeutów, którzy pracuje z nami, przeszedł rygorystyczny proces szkoleniowy i rekrutacyjny, aby zapewnić pacjentom usługi najwyższej jakości.

Wyróżnia nas praca w zespole, który wspólnie podejmuje decyzje o wyborze najlepszej formy pomocy dostosowanej do danego człowieka. Nasz Ośrodek jest wyjątkowym miejscem autentycznej integracji i współpracy specjalistów różnych modalności terapeutycznych, obszarów pomocy i rozwoju. Oferujemy profesjonalne wsparcie dla wszystkich naszych pacjentów.

Nasza historia

Połączyła nas pasja do psychoterapii. Po latach wspólnej nauki w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie zdecydowałyśmy się otworzyć ośrodek terapeutyczny w mieście, z którym jesteśmy związane. Miało być to miejsce, w którym będziemy oferować potrzebującym szeroką ofertę pomocową i rozwojową, dzięki realnej współpracy profesjonalistów różnych specjalizacji. Od 2018 roku tworzymy i rozwijamy Centrum Psyche w Skierniewicach wraz z naszym zespołem, który tworzą wspaniali ludzie.

Rozwój zespołu

Nasz zespół stale się rozwija, co przynosi nam dużo satysfakcji. Wdrażamy w życie ideę integracji psychoterapii i – szerzej – integracji specjalistów ochrony zdrowia psychicznego i rozwoju osobistego dzięki wspólnym, regularnym spotkaniom i dzieleniu się doświadczeniem. Wypracowujemy nasze zespołowe cele, wspieramy się w realizacji celów indywidualnych. Jak w każdym procesie rozwojowym – doświadczamy również wyzwań i trudności.

Od 2019 roku mamy w zespole lekarza psychiatrę i możemy oferować skoordynowaną pomoc farmako- i psychoterapeutyczną, kiedy zachodzi taka potrzeba. Już kolejny rok rozwijamy nasz program stażowy dla psychologów i psychoterapeutów, a w piątym roku naszej działalności wprowadziliśmy ofertę superwizji dla specjalistów obszaru pomagania.

Początki terapii grupowej

W naszej ofercie psychoterapeutycznej pojawiła się w 2022 roku terapia grupowa, która jest najskuteczniejszą formą pomocy w zakresie problemów relacyjnych. Planujemy nowe grupy, między innymi dla osób z problemem uzależnienia oraz rozwojowe grupy wsparcia dla rodziców nastolatków. Stale rozwijamy ofertę warsztatów rozwojowych dla dorosłych i młodzieży.

Przyczyniamy się do rozwoju psychoterapii w regionie

Poza pomocą psychoterapeutyczną, psychiatryczną i psychologiczną dążymy do rozpowszechniania wiedzy z tych dziedzin w lokalnej społeczności oraz wśród naszych zagranicznych pacjentów poprzez formę online.

Regularnie i z przyjemnością współpracujemy z lokalnymi instytucjami kulturalnymi, szkołami i mediami, prowadząc psychoedukacyjne spotkania interaktywne promujące ideę dbania o zdrowie psychiczne i dzieląc się aktualną wiedzą psychologiczną i praktycznymi wskazówkami.

Dbamy o jakość naszego zespołu

Poza superwizją zespołową, od początku 2022 roku korzystamy z zespołowej superwizji prowadzonej przez superwizora psychoterapii Bożenę Maciek-Haściło związaną z Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

Mamy nadzieję na kolejne lata rozwoju osobistego, zespołowego i ogólnospołecznego.

Nasza misja i cele

Niesienie najlepszej z możliwych pomocy.

Wykorzystywanie aktualnej wiedzy i badań.

Dostarczanie sprawdzonych i skutecznych usług psychoterapii, pomocy lekarskiej, porad psychologicznych, wykładów, szkoleń i psychoedukacji.

REKOMENDUJĄ NAS

Umów Wizytę

Łódź Warszawa Grodzisk Mazowiecki Grójec Kutno Łowicz Pruszków Rawa Mazowiecka Sochaczew Tarczyn Żyrardów