Joanna Romaniuk

joanna romaniuk

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychologicznego
i Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii.
Współzałożycielka Centrum Psyche.

O mnie

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Podyplomowego Studium Pedagogicznego w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Ukończyłam Studium Psychoterapii Indywidualnej i Studium Psychoterapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

Doświadczenie kliniczne zdobywałam w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie, pracując na różnych oddziałach psychiatrycznych i terapeutycznych. Szczególnie uczące było prowadzenie psychoterapii indywidualnej oraz grupowej na Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych w Centrum Psychoterapii. Obecnie współpracuję z Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, gdzie jestem członkiem Zespołu Bożeny Maciek – Haściło ds. Leczenia Osób z Problemem Uzależnienia oraz członkiem Zespołu Jerzego Dmuchowskiego ds. Psychoterapii Grupowej.

Posiadam ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej, w której staram się nieustannie rozwijać i dokształcać, by pacjenci mogli otrzymywać najlepszą z możliwych, opartą na aktualnym stanie wiedzy i badań naukowych pomoc. Regularnie uczestniczę w seminariach naukowych oraz międzynarodowych konferencjach. W pracy zawodowej szczególnie cenię sobie współpracę w profesjonalnych zespołach, gdzie regularna wymiana myśli oraz zaangażowanie we wspólne idee, przynosi najwięcej owoców oraz rozwija postawę odpowiedzialności społecznej. Od 2020r. jestem członkiem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Integracji Psychoterapii, gdzie, podobnie jak w zespole Centrum Psyche, uczę się integrować różne nurty psychoterapeutyczne, teorie, techniki oraz najnowsze osiągnięcia neuronauki.

Pracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą w ramach psychoterapii indywidualnej oraz grupowej. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii osób z problemem uzależnienia w podejściu psychodynamicznym. Objaw traktuję jako przejaw wewnętrznych psychologicznych trudności, których zrozumienie i rozwiązanie uwalnia od cierpienia wywołanego objawem. Niezależnie od tego czy osoba zgłasza się z odczuwaniem silnego lęku, stanu depresyjnego, uzależnienia, trudności relacyjnych czy jakiegokolwiek innego przejawu bólu psychicznego, w pracy terapeutycznej skupiam się na zgłębieniu jego przyczyn. To pozwala zaplanować dalszy etap leczenia i dobrać najlepszą metodę terapeutyczną lub inną pomoc specjalistyczną.

Osobom zgłaszającym się do psychoterapeuty po raz pierwszy najczęściej rekomenduję odbycie terapii ograniczonej w czasie by lepiej rozeznać się w swoim stanie emocjonalnym i zrozumieć własne potrzeby. Na koniec takiego kilku – kilkunastosesyjnego kontraktu terapeutycznego, pacjent wraz z terapeutą omawia zasadność i wybór dalszej drogi wsparcia lub rozwoju.

Osobom, które odczuwają trudności w relacjach z bliskimi lub w kontaktach zawodowych, poza psychoterapią grupową, proponuję Warsztaty Asertywności, które od wielu lat prowadzę m. in. w Centrum Psyche. W kontakcie z ludźmi, zwłaszcza w gabinecie, zaobserwowałam, że wiele kłopotów i nieporozumień pomiędzy ludźmi wynika z braku umiejętności asertywnej komunikacji. Uważam, że gdyby asertywności uczono w wieku dziecięcym, np. w szkole, gabinety terapeutyczne nie byłyby tak oblegane. Chętnie dzielę się również swoją wiedzą podczas prowadzonych przeze mnie zajęć w Studium Psychoterapii Indywidualnej i w Szkole Psychoterapii Osób z Problemem Uzależnienia w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

Jestem także autorką publikacji i prezentacji na temat zdrowia psychicznego. Prowadzę superwizję indywidualną oraz zespołów specjalistycznych.

Psychoterapeuta Joanna Romaniuk

Ceny moich konsultacji

 • 250 zł / 50min / konsultacja psychoterapeutyczna (indywidualna)
 • 250 zł / 50min / konsultacja psychoterapeutyczna dotycząca uzależnienia
 • 250 zł / 50min / konsultacja psychoterapeutyczna dotycząca współuzależnienia
 • 200 zł / 50min / konsultacja do grupy
 • 350 zł / 80min / konsultacja rodzinna
 • 350 zł / 80min / konsultacja rodzicielska
 • 260 zł / 50min / konsultacja rodzicielska
 • 240 zł / 50min / psychoterapia indywidualna
 • 625 zł / miesięczna rata / psychoterapia grupowa
 • 250 zł / 50min / superwizja indywidualna
 • 300 zł / 60min / superwizja grupy

Miejsce konsultacji

Ul. Jana III Sobieskiego 3c, Skierniewice

Dni konsultacji

Konsultacji udzielam we wtorki. Sprawdź moje dostępne terminy rejestrując się online.

Rejestracja wizyt online

Moje certyfikaty

Gwarancja

Wszystkim moim pacjentom gwarantuję pełną poufność i dyskrecję.

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne

Zarezerwuj wizytę

Nasza misja i cele

Niesienie najlepszej z możliwych pomocy.

Wykorzystywanie aktualnej wiedzy i badań.

Dostarczanie sprawdzonych i skutecznych usług psychoterapii, pomocy lekarskiej, porad psychologicznych, wykładów, szkoleń i psychoedukacji.

REKOMENDUJĄ NAS

Poleca nas LPS. Zapraszamy do odwiedzenia strony Laboratorium Psychoedukacji
Jesteśmy członkiem EAP. Zapraszamy do odwiedzenia European Association for Psychoterapy
Poleca nas Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Zapraszamy do odwiedzenia strony PTP
Umów Wizytę

Łódź Warszawa Grodzisk Mazowiecki Grójec Kutno Łowicz Pruszków Rawa Mazowiecka Sochaczew Tarczyn Żyrardów