5-lecie Centrum Psyche

Z dumą i radością ogłaszamy, że nasz Ośrodek psychoterapii i rozwoju CENTRUM PSYCHE w Skierniewicach obchodzi w tym roku swoje 5-lecie. Były to lata pełne wyzwań, lata budowania zespołu i mierzenia się – razem z Wami – z niespokojnymi czasami.

Tym bardziej cieszy nas to, w jakim momencie teraz jesteśmy. Tworzymy dobre miejsce leczenia i rozwoju  dla Was, jesteśmy zgranym zespołem specjalistów i patrzymy z nadzieją w przyszłość.

Jak celebrujemy nasze 5-lecie?

Celebrując nasz jubileusz postanowiliśmy wyjść kolejny raz poza nasze progi i spotkać się z naszą lokalną społecznością i środowiskiem pomocowym w regionie.

Z okazji 5-lecia naszego ośrodka serdecznie zapraszamy na seminarium psychoterapeutyczne „Świadomi potrzeb, potrzebni innym. Dbamy o zdrowie psychiczne i rozwój między Łodzią a Warszawą”.

Organizujemy je z myślą o dzieleniu się wiedzą o psychoterapii i z nadzieją na integrację lokalnej społeczności specjalistów i sympatyków dbania o zdrowie psychiczne, relacji i rozwój.

Tematem seminarium jest świadomość siebie i swoich potrzeb, a także więzi i relacji z innymi, które to aspekty są naszym zdaniem są nierozerwalnie połączone.

Naszym specjalnym gościem i  prelegentką będzie Bożena Maciek-Haściło, psycholog, psychoterapeutka i superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, superwizorka psychoterapii uzależnień i członkini  Rady Superwizorów Psychoterapii Uzależnień i Komisji Egzaminacyjnej Certyfikatów Terapeutów Uzależnień i Współuzależnienia. Pomysłodawczyni i kierownik Szkoły Psychoterapii Osób z Problemem Uzależnienia w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

 Z przyjemnością ugościmy Państwa wspólnie z zaprzyjaźnioną z nami od lat Miejską Biblioteką Publiczną im. Władysława Reymonta w Skierniewicach.

Termin seminarium

Zarezerwujcie sobie termin już teraz i spotkajmy się w sobotę 25 listopada, g.15.00-18.15, w MPB w Skierniewicach, ul. Mszczonowska 43a.

WSTĘP WOLNY, wejściówki do pobrania w Bibliotece lub przez
kontakt@centrum-psyche.pl

Harmonogram seminarium

Sobota, 25.11.2023r.

15.00–15.30Otwarcie spotkania i prezentacja zespołu CENTRUM PSYCHE – Wspólna dyskusja: Jak widzimy wyzwania w pracy pomocowej w naszym regionie?
15.30–16.30Jak tworzyć grupy terapeutyczne, co unikalnego w leczeniu grupa daje, a jakie zagrożenia niesie? Psychoterapeutki Joanna Romaniuk i Agnieszka Ancerowicz
16.30–16:45Pytania i dyskusja
16.45–17.00Przerwa kawowa
17.00-18.00Rola więzi w życiu i w psychoterapii. Psychoterapeutka, superwizor i nauczyciel psychoterapii: Bożena Maciek-Haściło
18:00–18:15Pytania i dyskusja

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne

Zarezerwuj wizytę

Podobne artykuły

5-lecie Centrum Psyche

Z dumą i radością ogłaszamy, że nasz Ośrodek psychoterapii i rozwoju CENTRUM PSYCHE w Skierniewicach obchodzi w tym roku swoje 5-lecie. Były to lata pełne wyzwań, lata budowania zespołu i mierzenia się – razem z Wami – z niespokojnymi czasami. Tym bardziej cieszy nas to, w jakim momencie teraz jesteśmy. Tworzymy dobre miejsce leczenia i … Czytaj dalej

Z wizytą u psychoterapeuty

Właściwa terapia poprzedzona jest konsultacją z psychoterapeutą. To czas dla terapeuty, kiedy zapoznaje się z sytuacją pacjenta i na tej podstawie proponuje najlepiej dostosowaną do jego potrzeb i możliwości formę pomocy. W przypadku psychoterapii indywidualnej spotkania odbywają się zwykle raz lub dwa razy w tygodniu. Proces psychoterapii obejmuje od kilkunastu do kilkudziesięciu regularnych cotygodniowych sesji, … Czytaj dalej

Kryzysy w związkach. Dlaczego się pojawiają i jak z nimi pracować?

Pierwsza faza zakochania mija, a zamiast hormonów, które wcześniej pomagały nie zauważać trudności, na pierwszy plan wysuwa się potrzeba szczerej rozmowy i pogodzenia się ze swoimi wadami. Nauka udowodniła, że miłość niekoniecznie kończy się po trzech latach, ale ludzie często postrzegają kryzysy w związkach jako powód do odejścia z nich pod pretekstem, że „pasja zniknęła”. … Czytaj dalej

Piątek 13-go, czy musi być pechowy i jaki mamy na to wpływ?

Nagranie: „Z Wodnicką przy kawie”, Radio RSC Skierniewice Wywiad z Agnieszka Ancerowicz w Radio RSC, dn. 13.01.2023
Umów Wizytę

Łódź Warszawa Grodzisk Mazowiecki Grójec Kutno Łowicz Pruszków Rawa Mazowiecka Sochaczew Tarczyn Żyrardów